8 Haziran 2012 Cuma

İstanbul' da bir rüzgar esti. Adı :'' MADONNA''


53 yaşındaki pop müziğin tartışmasız efsane ismi Madonna, son albümü MDNA' nın tanıtımı için çıktığı dünya turu kapsamında İstanbul  TT Arena' da tozu toprağı birbirine kattı. En son 19 yıl önce Türkiye' de sahne alan Madonna, 6 Haziran da sevgilisi ve aynı zamanda dansçı Brahim Zaibat,  4 çocuğu ve prodüksiyon ekibiyle birlikte yaklaşık 450 kişilik dev bir kadro ile 3 uçakla, 45 tır malzemeyle İstanbul' a geldi.
Madonna, zamanının büyük bir kısmını TT Arena' da hazırlıklarla yakından ilgilenerek ve bol bol spor yaparak geçirdi. Stadyumda Madonna için özel bir kulis ve çocukları için oda hazırlandı. Madonna' nın isteği ile tüm kulis krem rengi halılar ile kaplandı ve 250 adet çiçekle adeta bir kır bahçesine çevrildi. Konser sırasında ve stadyumda vakit geçirdiği süre zarfında çocukları için oyun konsollarının bulunduğu özel bir oda hazırlandı.
ABD' li şarkıcı, Çırağan Sarayı' na yerleştikten sonra tekneyle Boğaz turuna çıktı. Sevgilisi Brahim Zaibat ile Su Ada' da baş başa yemek yedi. Diyette olduğu için sadece patlıcan salatası yemeyi tercih eden Madonna, çiroz, dülger ve levreğin de tadına baktı. Yemeğin ardından papatya çayını yudumlarken sevgilisi ile denizden geçen tekneleri göstererek sohbet etti. İlerleyen saatlerde Madonna, içlerinde Türk dansçısı Yaman Okur' unda bulunduğu ekibini arayarak Su Ada' ya çağırdı. Gecenin sonunda ekip İstanbul' un gözde eğlence mekanlarından Reina' ya geçerken, Madonna yorgun olduğu için sevgilisi ile Çırağan Sarayı' na dönmeyi tercih etti.
Madonna, İstanbul' da oluşunu en iyi şekilde değerlendirdi. Ayasofya Müzesi ile Sultanahmet Camisi' ni gezdi. Madonna Ayasofya Müzesi' ni  özel rehber eşliğinde, içeriye başka ziyaretçi alınmadan bir saatte gezdi. Sultanahmet Camisi' ni ise başını siyah bir eşarpla ve göğüs dekoltesini kapatarak gezen Madonna, yine özel rehberinden caminin tarihi ve özellikleri hakkında bilgi aldı. Çıkışta Türk hayranları tarafından büyük ilgi gören Madonna' nın görüntüsünün alınmaması için sevgilisi şemsiye ile yüzünü kapattı. 


7 Haziran Konser Günü
Madonna' nın dünya turnesi kapsamında, Live Nation Global Touring prodüksiyonu ve Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM) organizasyonu ile gerçekleştirilen konser hazırlıkları öğlen saatlerine kadar sürdü. Madonna öğleden sonra kaldığı Çırağan Sarayı' ndan, TT Arena' ya helikopterle geçti. Kapıda ise heyecanlı bir bekleyiş çoktan başlamıştı bile. Türk hayranlarının yanı sıra konser için bir çok ülkeden Türkiye' ye hayranları geldi. Yabancı izleyiciler arasında en çok Lübnan' dan gelen siyah üzerine pembe renkte ''Madonna'' yazılı tişörtler giyen kadın grubu dikkat çekti. Madonna sahneye 21:30' da çıkmayı planlıyordu fakat konser 21:30 da başlamadı. Bunun üzerine saatlerdir bekleyen hayranları birazcık seslerini yükseltmeye başladı. Konser 45 dakika gecikme ile saat 22:15' de başladı.

Madonna Sahnede
45 dakikalık gecikmenin ardından Madonna kulakları çınlatacak alkış ve çığlıklarla sahneye çıktı. Madonna açılışı ''Girl Gone Wild'' adlı parçası ile hazırladığı mükemmel performans ile yaptı. Sahneye ilk kırmızı pelerinleri ile çıkan din adamları kiliselerde kullanılan tütsünün bir hayli büyüğü ile Madonna' nın adı ile seslendirilen ilahilerle mükemmel bir koreografiye imza attı. Ardından arka planda açılan kilise ve haç dekorunun içinden, yüzündeki siyah tülü ve kafasındaki tacını çıkartarak Madonna sahneye gelir ve tüylerimizin diken diken oluşu bir anda yüksek dozda adrenalin yüklenmiş gibi dans şölenine dönüşüverir. Madonna sahnede ''Girl Gone Wild'' adlı parçadan sonra; Revolver, Gang Bang, Papa Don't Preach, Hung Up, I Don't Give A,  Express Yourself, Give Me All Your Luvin, Turn Up The Radio, Open Your Heart, Sağara Jo, Masterpiece, Vogue, The Erotic Candy Shop, Human Nature, Like A Virgin Waltz, I' m Addicted, I' m A Sinner, Like A Prayer ve Celebration adlı parçalarını seslendirdi.
Sahnede gitar ve vokaldeki performanslarını sergileyen Madonna' ya; Kevin Antunes, Monte Pittman, Ric'key Pageot, Brien Frasier Moore, Kiley Dean, Nicki Richards, Jason Yang ve Sean Spuehler eşlik etti. Aynı zamanda Madonna' ya eski eşi Guy Ritchie' den olan 11 yaşındaki oğlu Rocco' da dansları ile eşlik etti.
Madonna' nın Türk dansçısı Yaman Okur'un konserin finalinde Türk Bayrağı açması büyük alkış aldı.
Kostümler, danslar, ışık, dekor, sahne o kadar zekice ve koreografiyi destekler nitelikte hazırlanmış ki, işte evet sahnede bir dünya starı var diyorsunuz. Umarım daha uzun yıllar Madonna' yı sahnede izleme sansını yakalarım.  
I Love You MADONNA :)1 yorum: